Muhammet Derbaz, Toptan Satış

Pratik Olması Önemli

“Ulusal Faktoring bence en hızlı faktoring firması. 1 yıldır çalışıyoruz, çoğu zaman para dakikalar içinde banka hesabımda oluyor.”


“Temel olarak kredi olmadığı için onay işlemleri pratik ve hızlı oluyor. Biz büyük şirket değiliz, bürokrasi veya evrak işleri ile uğraşacak kadromuz yok. Hizmetin pratik olması bizim çok önemli.”

Muhammet Derbaz, Toptan Satış

Peşin Alımda Kazanıyoruz

“Çalıştığımız müşteriler genelde büyük şirketler ancak ödemeleri vadeli çek ile yapıyorlar. Tedarikçilerimiz peşin alımda çok iyi indirimler sunduğu için Ulusal'dan çeklerimizi nakde çeviriyoruz."


"Faktoring işleminde ipotek vs. gibi bir teminat istenmemesi de bizim için büyük bir avantaj.”

Kadriye Erdener, Üretim

Sürpriz Maliyet Yok

“Faktoring işlemlerinde ne ödeyeceğimizi baştan biliyoruz, sonrasında sürpriz bir maliyet çıkmıyor.”


“Durumun psikolojik boyutu da var. Ulusal’dan nakde çevirdiğimiz çekler satışlarımız karşılığında kazandığımız para olduğu için ekstra bir kredi borcuna girmiyoruz, gereksiz bir harcama yapmıyoruz.”

Hakan Çetin, Lojistik

Hızla Büyüdük

“Ulusal Faktoring ile 3 yıldır çalışıyoruz. Bu süreçte hızla büyüdük ve bankaların kredi limitlerine takıldığımız zamanlar oldu. Bu zamanlarda Ulusal ile gerekli nakde ulaşabildik."


"Faktoringi banka kredileri ile birlikte kullanıyoruz ve bir limite takılmıyoruz. Satışlarımıza paralel şekilde nakit ihtiyacımızı Ulusal’dan sağlayabiliyoruz.”

Ayla Ünlü, Tekstil

Alacaklarımız Güvende

“Vadeli çalıştığımız için ister istemez çalıştığımız firmaları araştırmamız gerekiyor. Çeklerimizi Ulusal’a gönderiyoruz, faktoringin kabul etmeyeceği çeki biz de almıyoruz.”


“Mal verdiğimiz müşterilerimizin hepsini çok iyi tanımıyoruz. İşimiz gereği de birçok müşteri ile çalışıyoruz. Faktoring bizim gibi işletmelere nakit sağlamanın yanında bu hizmeti de bir anlamda ücretsiz sunuyor.”

İsmail Çetinkaya, Üretim