Finansman çözümlerimizi
birinci sınıf hizmetle
birleştiriyoruz.

İhtiyaçlarınızı en iyi analiz eden faktoring şirketlerinden biri olduğumuz için 24 yılda 100 binden fazla işletmeye temas ettik. Onlarla beraber yürüdük, büyüdük ve bugünlere geldik.

Vizyonumuz

Müşteri odaklı yaklaşımımızla memnuniyeti en üst seviyeye taşıyacak bir faktoring hizmeti sağlamak, çalışanlarımıza, sektörümüze ve ülkemize katma değer yaratmaktır.

Misyonumuz

Sağlayacağımız dinamik çözümlerle ülkemiz faktoring piyasasında önemli bir oyuncu olmak istiyoruz. Ulusal Faktoring’in kaliteli, hızlı ve güler yüzlü marka değerini koruyup daha üst seviyelere taşıyacağımıza inanıyoruz.

Değerlerimiz

Müşteri odaklılık, sorumluluk bilinci, etik değerlere bağlılık, yenilikçilik, duyarlılık ve ulaşılabilirlik prensiplerini benimseyerek hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

Tarihçemiz

1999 Ulusal Faktoring faaliyete başladı.

2005 İlk şubemizi Kozyatağı’nda açtık.

2011 PineBridge Investments ile ortaklığımız başladı.

2015 Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile kredi anlaşmamızı yaptık.

2018 12.160 aktif müşteri sayısına ulaştık

2018 206 çalışanımız ile toplam 48 bin işletmeye hizmet verir duruma geldik.

2019 Ödenmiş sermayemiz 50 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükseltildi.

2021 Kasım 2021’de gerçekleşen halka arz ile birlikte ödenmiş sermayemiz 133,5 milyon TL’ye yükseltildi.

2022 Türkiye çapında 300’den fazla çalışanımız ile 19 ilde 25 şubede müşterilerimize hizmet veriyoruz.

2023 Türkiye çapında müşterilerimiz bize 22 ilde 32 şubede ulaşabiliyor.

Üst Yönetim

İşletmelerimize en iyi finansal hizmeti verebilmek üzere yola çıktık. Profesyonel yönetim kadrolarımız ve sektörel birikimimiz ile işletmelerimize değer sunmaya devam ediyoruz.

İzak Koenka

Genel Müdür

Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü ve İstanbul Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans eğitimi alan İzak Koenka, 1999 yılında kurulan Ulusal Faktoring’in 2001 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürlük görevini yürütmektedir.

Berna Betül Öztürk

Finans ve Hazine

ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1986 yılında mezun olduktan sonra sırasıyla Bank Indosuez, Koçbank ve Citibank’ta, Şube Müdürü, Krediler Tahsis Grup Müdürü, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve CitiLease’de Genel Müdür olarak çalışmıştır. 2012 yılından itibaren Ulusal Faktoring’de CFO (Mali İşler GMY) olarak görev yapmaktadır.

Ayşe Ergün Erkan

Satış

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. 1998 yılında Garanti Bankası A.Ş.’nin Dış Ticaret biriminde iş hayatına başlamış, Garanti Faktoring A.Ş.’nin Avrupa Bölgesinde Satış ve Pazarlama Bölge Müdürü, Tam Faktoring A.Ş.’de Satış Direktörü olarak görev yapmış, 2014 yılında Ulusal Faktoring bünyesine KOBİ’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır.

Serkan Özer

Krediler

2000 yılı Trakya Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Toprak Faktoring & Leasing Krediler bölümünde iş hayatına başlayarak, OYAK Bank-ING Bank ‘ta Krediler- İstihbarat/Mali Analiz/Tahsis/ Risk İzleme /Pazarlama bölümlerinde, ING Faktoring’te krediler bölümünde, Eko Faktoring’te Krediler Genel Müdür Yardımcılığı görevinde çalışmıştır. Ekim 2019 itibariyle Ulusal Faktoring – Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Organizasyon Şeması

Müşterilerimize daha yakın temas edebilmek için 22 ilde 32 Şube ve alanında tecrübeli toplam 376 personelimiz ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Organizasyon Şeması

Satış Yönetimi

Müşteri kazanımı ve mevcut müşterilerimizin işlemlerinin devamlılığından sorumludur.

Krediler ve İstihbarat

Kredi analizi ve risk yönetiminden sorumludur.

Mali İşler ve Finans

Fonlama, muhasebe ve bütçe planlamadan sorumludur.

Teknoloji & Bilgi İşlem

Müşterilerimize hizmetlerimizin kesintisiz ve hızlı şekilde verilebilmesini sağlayan teknoloji altyapısından sorumludur.

Ortaklık Yapısı

İstanbul Ticaret Sicil Memurluğu

Ticaret Sicil Numarası: 430573-378155